Přejít na obsahovou část stránky

Vážení rodiče, Rada města Pardubic dne 18.5.2020 odsouhlasila obnovení provozu všech mateřských škol zřizovaných statutárním městem Pardubice, a to od 25.5.2020. Podmínkou pro poskytování této péče je respektování maximálních hygienických a protiepidemiologických opatření.

Z důvodu ochrany zdraví dětí i zaměstnanců a dodržení nastavených protiepidemiologických opatření, bude město Pardubice jako zřizovatel mateřských škol při jejich otevření vyžadovat dodržování těchto hygienických a provozních podmínek:
- Z důvodu zajištění dostatečné kapacity personálu a zvýšených nároků na dodržování hygieny a úklidu provoz v mateřských školách zkrácen.
- Děti budou nastupovat do mateřské školy ve školkou určeném čase.
- Děti budou předávány 1 zákonným zástupcem pracovníkovi mateřské školy v ochranné roušce. Rodičům nebude umožněn vstup do šatny dětí.
- Děti budou předávány zpět zákonnému zástupci pracovníkem mateřské školy ve školkou určeném čase opět mimo šatnu dětí.
- Pokud bude dítě odcházet po obědě, stanoví každá mateřská škola časový interval 0,5 hodiny, kdy si rodiče mohou dítě vyzvednout. Předání bude probíhat stejným způsobem jako při odchodu z mateřské školy odpoledne.
- Rodič podepíše před nástupem dítěte do mateřské školy čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.
- Dítě bude přijato pouze zdravé, bez sebemenších příznaků respiračního onemocnění. Ve školce bude k dispozici bezdotykový teploměr. Dítěti může být změřena v průběhu dne teplota, pokud se jeví, že dítě není zcela zdravé. Jakékoliv známky onemocnění mohou být důvodem pro nepřijetí dítěte do mateřské školy.
- Stravování bude ve školkách probíhat standardním způsobem, v souladu s metodikou MŠMT.
- Každé dítě bude mít každý den 2 uzavíratelné igelitové sáčky na roušky – oba budou podepsané a nadepsané čisté X špinavé. V sáčku na čisté roušky budou vloženy 2 čisté podepsané roušky, pro případ jejich nutného použití během dne. Roušku nebudou v mateřské škole děti nosit.
- Z hygienických důvodů a eliminace možného šíření rizika nákazy nebudou děti nosit do mateřské školy vlastní hračky.