Třída nejmladších dětí

Tato  třída se nachází se v samostatně stojícím pavilonu v areálu MŠ. Je určena nejmladším dětem, které přicházejí do naší MŠ z rodiny. Proto je zde kladen důraz na citlivý přístup ze strany učitelek a  personálních pracovnic. Dětem pomáhá školní asistentka. Do třídy pravidelně dochází babička - dobrovolnice. Třída je zaměřena zejména na adaptaci nejmladších dětí na nové prostředí a sebeobslužné dovednosti. V našem třídním vzdělávacím programu: Pojďte s námi za pohádkou se učíme objevovat nové věci, společně si hrát, pracovat a pomáhat - vycházíme ze ŠVP: ,,Stonožka jde do světa". Zapojíme se do školních projektů: Recyklohraní a Cvičíme se zvířátky. Hračky a vybavení třídy jsou přizpůsobené věku dětí. Děti vedeme k navazování prvních vztahů s kamarády a pracovnicemi školky.

Akce třídy 2023/24: i nejmladší děti se zapojí do akcí pořádaných pro celou MŠ. Aby se děti cítily v novém prostředí dobře, zaměříme se prvních měsících nového školního roku na adaptaci ve třídě. Děti budou poznávat nové kamarády, hračky, paní učitelky, při vycházkách sídliště Polabiny. Na Vánoce společně upečeme perníčky, vyrobíme vánoční překvapení pro rodiče, které pozveme na vánoční besídku společně s tvořivým odpolednem. V zimě budeme krmit ptactvo u Bajkalu, na jaře se podíváme za zvířátky do Rosic, pojedeme autobuse na výlet. Pro maminky vyrobíme dárek k jejich svátku. Na závěr školního roku se rodičům  pochlubíme besídkou: ,,Co už umím''...

• Modrá stonožka - třída