Třída pro nejstarší děti a děti s odkladem školní docházky

Tuto předškolní třídu navštěvují děti ve věku od 5 do 7 let. Letošní školní rok budeme děti vzdělávat podle třídního vzdělávacího programu: Jaro, léto, podzim , zima, v naší žluté je to príma, který vychází ze školního vzdělávacího programu: ,,Stonožka jde do světa" a také se děti budou seznamovat s angličtinou. Zapojíme se do celoškolních projektů: Cvičíme se zvířátky a Recyklohraní.

Děti se mohou zapojit do pěveckého kroužku Rafaela. Mezi zajímavé aktivity této třídy patří výtvarné i hudební činnosti, výukové programy na PC. Každodenní aktivity plně korespondují se vzdělávacím programem třídy, jehož cílem je rozvoj dítěte po všech stránkách, s přihlédnutím k jeho individuálním potřebám, spolupráce s kamarády ve třídě a příprava dětí pro vstup do 1. třídy ZŠ. Děti se mohou zapojit do pěveckého sboru Rafaela, děti cizinců do výuky češtiny. Současně probíhá v této třídě logopedická prevence. Na  jaře se  vypraví  nejstarší děti do školy v přírodě.

Akce třídy 2023/24: v tomto školním roce se kromě společných akcí MŠ zapojíme do  kurzu plavání, IN-LINE bruslení, lyžování, veřejná vystoupení Rafaely, navštívíme ZŠ nadp. Eliáše, před Vánoci budeme společně tvořit s rodiči, pečovat o ptáčky v zimě,  nacvičíme program na vánoční besídku. Pojedeme do školy v přírodě a na výlety, při vycházkách budeme pozorovat  okolí MŠ. Se školním rokem se rozloučíme vystoupením a závěrečným  pasováním na školáky...

• Žlutá stonožka - třída