Digitalizace v MŠ 2022

Mateřské škola STONOŽKA Pardubice - Polabiny III, Odborářů 345.

Digitalizace 2022

Na základě Národního plánu obnovy, fondu Evropské unie -  Next Generation EU, byla naší mateřské škole poskytnuta dotace na pořízení učebních pomůcek využitelných pro rozvoj informatického myšlení dětí a jejich digitálních kompetencí.

I v tomto školním roce se mateřská škola zapojí do Operačního programu: Výzkum, vývoj, vzdělávání v rámci výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ
TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ a je zaměřen na zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí do ZŠ (školní asistent - personální podpora MŠ, projektový den ve škole).

Zákon stanoví povinnost předškolního vzdělávání. Ve školním roce 2023/2024 se tato povinnost bude týkat dětí narozených 1.září 2016 - 31.srpna 2018. Děti, které již MŠ zřízenou statutárním městem Pardubice navštěvují, už mají tuto povinnost splněnou a nic se pro ně nemění.

Představujeme Vám mateřskou školu Stonožku

- jejíž zřizovatelem je Statutární město Pardubice.

• Zajišťujeme výchovně vzdělávací péči o děti od 3 do 6 let, děti s odkladem školní docházky a speciální péči o děti s vadami zraku.
  • Cílem naší výchovně vzdělávací práce jsou šťastné a veselé děti, které do MŠ chodí rády stejně tak jako  jejich spokojení rodiče.

Mateřská škola Stonožka je postavena v klidném místě sídliště Polabiny III. a  je obklopena přírodní zelení a rozlehlou zahradou, která je vybavena novými herními prvky - průlezkami, dřevěnými dopravní prostředky. Novinkou je multifunkční hřiště.  Velká zahrada poskytuje dostatek prostoru pro hry a zábavu. Je komponována tak, aby mohla být využívána dětmi všech věkových skupin.  MŠ je šestitřídní a je rozdělena do pavilonů. V patrovém pavilonu jsou na každém patře dvě třídy s vybavením, včetně šatny, umývárny, WC, kuchyňky. V přízemí - Fialová a Červená stonožkav prvním patře - Žlutá a Zelená stonožka. Ve dvou  přízemních pavilonech je jedna třída nejmladších dětí - Modrá stonožka a speciální třída ortoptická pro děti s vadami zraku - Oranžová stonožka. Všechny třídy jsou prostorné, plné zajímavých hraček, stavebnic, knížek, stolních her, her pro pohyb i didaktických pomůcek. V posledním pavilonu je umístěna kancelář ředitelky a vedoucí školní jídelny, kuchyň, sklady, šatny, prádelna. V průběhu letních prázdnin 2011 prošla budova MŠ rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací interiéru všech pavilónů. O prázdninách 2020 byly zrekonstruovány skladové prostory pro kuchyň v hospodářském pavilonu, v roce 2021 proběhla rekonstrukce prádelny a podlah v hospodářském pavilonu.

Stravování dětí probíhá na třídách 3 x denně - přesnídávka, oběd, odpolední svačina. Každé ráno jsou dětem podávány ovocné mísy. Děti mají po celý den zajištěný pitný režim.

Kolektiv našich pracovníků se při vedení dětí řídí především myšlenkou Jana Amose Komenského: ,,Dítě je semínko, v němž je skrytá celá rostlina. Záleží na Vás i nás, zda vyroste silný, zdravý a rozložitý strom, který bude mít pevné a neporušené kořeny.''

Pracujeme podle nového školního vzdělávacího programu ,,Stonožka jde do světa", kde se zaměřujeme na celkový rozvoj osobnosti dítěte a vstup do základní školy. Školní vzdělávací program je rozdělen do tří bloků: Svět lidí, přírody a poznání.

Letošní školní rok obohatíme o projekty:  Cvičíme se zvířátky a Recyklohraní.

Naším cílem je, aby dítě v naší mateřské škole bylo spokojeno, přicházelo a odcházelo domů v plné psychické pohodě a aby zážitky z mateřské školy se staly součástí a obohacením jeho každodenního života.

V tomto školním roce budeme pokračovat ve sběru PET lahví a uskutečníme týden sběru papíru do velkoobjemového kontejneru.

Hledejte potěšení v dětech, dopřejte dětem, aby se mohly potěšit  s vámi a bez odkladů užívejte každou radost.
Seneca Lucius Annaneus
GDPRdocx20.78 KB